Aktualności

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

,,PROGRAM WYRÓWNYWANIA RÓŻNIC MIĘDZY REGIONAMI III" NA 2019 ROK

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dębicy, informuje o możliwości składania projektów w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w następujących obszarach:
1) obszar B - likwidacja barier w urzędach, placówkach, edukacyjnych lub środowiskowych domach samopomocy z zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym  poruszania się i komunikowania, 
2)  obszar C - tworzenie spółdzielni socjalnych osób prawnych, 
3)  obszar D - likwidacja barier transportowych, 
4)
obszar E - dofinansowanie wymaganego wkładu własnego w projektach dotyczących aktywizacji i/lub integracji osób  niepełnosprawnych, 
5) obszar G - skierowanie do powiatów poza algorytmem dodatkowych środków na finansowanie zadań ustawowych dotyczących rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

INFORMACJA O TERMINIE ROZPOCZĘCIA ZAJĘĆ W RAMACH PROGRAMU KOREKCYJNO-EDUKACYJNEGO DLA OSÓB STOSUJĄCYCH PRZEMOC W RODZINIE (I EDYCJA 2019)

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dębicy informuje, iż Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Dębicy w dniu 25.02.2019r. o godz. 14.30 rozpoczyna prowadzenie zajęć w  ramach Programu  Korekcyjno-Edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie (I edycja 2019).

Program przeznaczony jest dla osób skazanych za stosowanie przemocy domowej na karę pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonywania na okres próby oraz zobowiązanych do leczenia odwykowego przeciwalkoholowego. Zajęcia w ramach programu obejmują m.in. tematykę związaną ze stosowaniem przemocy, komunikacją interpersonalną, radzenia sobie z emocjami, uzależnieniem od alkoholu i wpływem nadużywania alkoholu na relacje rodzinne, funkcjonowanie rodziny i prawidłowym wykonywaniem obowiązków rodzicielskich.

W programie mogą również uczestniczyć osoby, wobec których toczy się postępowanie przygotowawcze na podst. art., 207. Na zasadach dobrowolności Ośrodek Interwencji Kryzysowej zaprasza osoby, które stosują przemoc domową, a na chwilę obecną nie toczy się wobec ich żadne postępowanie.

Osoby skierowane na program prosimy o kontakt z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Dębicy,   ul. Gawrzyłowska 31 osobiście lub telefonicznie pod nr telefonu: 14 670 33 41 do 15 lutego 2019r.

ŻYCZENIA Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA!

OGŁOSZENIE O PRZEPROWADZENIU KONSULTACJI STRATEGII ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW SPOŁECZNYCH W POWIECIE DĘBICKIM NA LATA 2019-2026

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dębicy zaprasza do uczestnictwa w konsultacjach społecznych projektu „Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Powiecie Dębickim na lata 2019-2026”. Projekt strategii określa cele, kierunki działania we wszystkich obszarach szeroko rozumianej polityki społecznej, którą Powiat Dębicki realizuje w celu rozwiązywania problemów społecznych.

Uwagi i opinie można przesyłać do dnia 4 stycznia 2019r.

Głównym celem konsultacji społecznych jest uzyskanie opinii, uwag, propozycji mieszkańców powiatu dębickiego na temat projektu strategii, które przyczynią się do stworzenia dokumentu odzwierciedlającego realne problemy społeczne i proponujące efektywne rozwiązania.

INFORMACJA!

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dębicy
i Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Dębicy
informuje, że zgodnie z Zarządzeniem Nr 11/2018 Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dębicy
dzień 24 grudnia 2018r. /Wigilia/ jest dniem wolnym od pracy.
Natomiast w najbliższą sobotę, tj. w dniu 15 grudnia 2018r., Urząd będzie czynny dla Petentów w godz. 7.30 – 15.30.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-29
Data publikacji:2016-04-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:M.R.
Liczba odwiedzin:25754