Aktualności

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

BEZPŁATNA POMOC PSYCHOLOGICZNA ON-LINE DLA RODZIN ZASTĘPCZYCH

Informujemy, że od dnia 17.03.2020r. została uruchomiona bezpłatna pomoc psychologiczna on-line dla rodzin zastępczych.

Szczegółowe informacje znajdują się poniżej:
PLAKATpobierz

INFORMACJA W SPRAWIE DARMOWEGO TELEFONICZNEGO WSPARCIA W SYTUACJI PANDEMII COVID-19

Informujemy że istnieje możliwości skorzystania z bezpłatnego telefonicznego wsparcia psychologicznego udzielanego przez psychoterapeutów w związku z pandemią COVID-19.
Lista psychoterapeutów oraz dni i godziny, kiedy można się umówić na rozmowę telefoniczną znajdują się na stronie Podkarpackiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów: http://www.psychoterapia-podkarpackie.pl/

INFORMACJA DOTYCZĄCA OSÓB OBJĘTYCH KWARANTANNĄ

OD 15 MARCA PO POWROCIE DO POLSKI BĘDZIESZ ZOBOWIĄZANY (-A) PODDAĆ SIĘ OBOWIĄZKOWEJ 14 – DNIOWEJ KWARANTANNIE – CO TO OZNACZA? – zobacz    

NA CO MOGĄ LICZYĆ OSOBY OBJĘTE KWARANTANNĄ? – sprawdź

PLATFORMA – POMOC DLA POTRZEBUJĄCYCH

Szanowni Państwo,

W związku z koniecznością podjęcia działań związanych z rozpowszechnianiem się coronawirusa COVID – 19, a co za tym idzie z koniecznością odizolowania osób, które potencjalnie mogą być nim zarażone, uprzejmie informujemy, że uruchomiono platformę https://www.gov.pl/web/koronawirus/pomoc-dla-potrzebujacych przeznaczoną dla obywateli, którzy za jej pośrednictwem będą mogli uzyskać informacje na temat kontaktu z ośrodkami pomocy społecznej w celu udzielania niezbędnych informacji osobom, które potrzebują pomocy, zwłaszcza ludziom starszym, samotnym i niepełnosprawnym. 

KOMUNIKAT - INFORMACJA DLA OSÓB POWRACAJĄCYCH Z ZAGRANICY!!!

Podstawowe informacje dla osób, które wracają z zagranicy i bezwzględnie są obowiązane do kwarantanny domowej:

  • Każda osoba chcąca przekroczyć granicę musi w karcie lokalizacyjnej podać dokładny adres, gdzie będzie odbywać kwarantannę domową.
  • Policja będzie sprawdzać przestrzeganie kwarantanny pod wskazanym adresem w karcie lokalizacyjnej. Kara za nieprzestrzeganie kwarantanny domowej wynosi: 5 000 zł

W przypadku, gdy osoba nie może z ważnych i uzasadnionych przyczyn odbywać kwarantanny domowej w swoim miejscu zamieszkania:

  • W.w. osoba pokrywa koszty kwarantanny we wskazanych przez właściwe Gminy (miejsca zameldowania w Polsce), w tym celu należy indywidualnie kontaktować się z własnym samorządem i ustalić kwestie odpłatności we wskazanych przez gminę miejscach.

W przypadku, gdy Państwo mają trudną sytuację materialną i kwalifikują się do pomocy należy kontaktować się z właściwym ze względu na miejsce zameldowania Ośrodkiem Pomocy Społecznej, który udziela pomocy zgodnie z ustawą o pomocy społecznej wówczas badany jest dochód rodziny zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie.

Pod nr telefonu 17 867-13-19 można uzyskać podstawowe informacje dla osób, które powracają z zagranicy i są bezwzględnie zobowiązane do kwarantanny domowej. Informacja ta dotyczy jedynie miejsca odbywania kwarantanny.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-29
Data publikacji:2016-04-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:M.R.
Liczba odwiedzin:48073