Aktualności

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

INFORMACJA O OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI SPOŁECZNO-OŚWIATOWEJ: CUKRZYCA TYPU 1 – POZNAJ CHOROBĘ

Cukrzyca to choroba cywilizacyjna. Choruje na nią w Polsce około 3 miliony osób.  Jej pierwszy, nieuleczalny typ to choroba autoimmunologiczna, najczęściej diagnozuje się u dzieci w wieku przedszkolno-szkolnym oraz u niemowląt. Brak podstawowej wiedzy w społeczeństwie doprowadza do częstych konfliktów, stygmatyzacji, dyskryminacji chorych dzieci oraz ich rodziców. 

Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Dzieciom I Młodzieży z cukrzycą typu 1 „Słodka Jedynka”, postanowiło wyjść naprzeciw i podjęło decyzję o zorganizowaniu kampanii społeczno-oświatowej pod nazwą: „Cukrzyca typu 1 – poznaj chorobę”. 

INFORMACJA O ZMIANIE ADRESU POCZTY ELEKTRONICZNEJ PCPR W DĘBICY

UWAGA!!!

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dębicy uprzejmie informuje, iż z dniem 06.07.2018r. przestał funkcjonować dotychczasowy adres e-mail tutejszego Centrum.
Korespondencję elektroniczną, prosimy kierować na nowy adres e-mail Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dębicy, tj. sekretariat@pcprpowiatdebicki.pl

„ZAJĘCIA KLUBOWE W WTZ”

W związku z uruchomieniem przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych programu „Zajęcia klubowe w WTZ”, informujemy, że wnioski o dofinansowanie w ramach ww. programu przyjmowane będą w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Dębicy ul. Parkowa 28 39-200 Dębica do 20 lipca 2018r.

Wnioski o dofinansowanie programu dostępne są na naszej stronie w zakładce „Wnioski i druki do pobrania”.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie PFRON: http://www.pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadania-pfron/programy-i-zadania-real/program-zajecia-klubowe-w-wtz/tresc-programu/ oraz w siedzibie PCPR lub pod nr. tel (14) 680 31 21.

ŚWIADCZENIE „DOBRY START” W PIECZY ZASTĘPCZEJ

Program „Dobry start” skierowany jest między innymi do dzieci umieszczanych w pieczy zastępczej, osób przebywających w pieczy na podstawie art. 37 ust 2 ww. ustawy oraz osób usamodzielnianych.

Szczegółowe informacje dotyczące Programu „Dobry start” znajdują się na stronie internetowej: https://www.mpips.gov.pl/DobryStart

Wnioski o świadczenie „Dobry start” będą udostępnione na stronie internetowej naszej jednostki od 1 sierpnia 2018r.

Wnioski będzie można składać w formie papierowej od 1 sierpnia 2018r. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Dębicy, ul. Parkowa 28 39-200 Dębica. 

Szczegółowe informacje dostępne są pod nr. tel (14)680 31 48 lub (14)680 31 76 bądź w PCPR pok. 424 i 423.

DZIEŃ RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO – WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE W POWIECIE DĘBICKIM 2018!

W sobotę 9 czerwca 2018r. od godz. 13.30 w Ośrodku Rekreacyjnym na „Jałowcach” odbyło się wspólne świętowanie Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, który przypada 30 maja. Organizatorem uroczystości było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dębicy. Jest to dzień poświęcony integracji  oraz wspólnej zabawie rodzin zastępczych i ich podopiecznych, a także formą ukłonu za ich odwagę, miłość i pracę.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-29
Data publikacji:2016-04-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:M.R.
Liczba odwiedzin:20697